Fõoldal
Referenciáink
Cégismertetõ
Cégünk története
Elérhetõségeink
Saját összeállítású hõszivattyúink
- Levegõ-Víz hõszivattyú telepítése
- Hõszivattyú elhelyezése
Technikai információk
Szolgáltatásaink
Akciók
Karrier
Sitemap
Hírlevél
Usernév:
Jelszó:

- Levegõ-Víz hõszivattyú telepítése

 

 


Levegő hőenergiáját hasznosító levegő-víz hőszivattyúk

A levegõs hõszivattyú típusnál a környezet levegõjébõl vonjuk el a fûtéshez szükséges hõenergiát. A készülékek akár beltérbe, akár kültérbe telepíthetõk.

Amennyiben az épület már rendelkezik jól mûködõ gázkazánnal (meglévõ ház fûtéskorszerûsítése), akkor is érdemes levegõs hõszivattyút telepíteni.

Nyáron a levegõ-víz hõszivattyúban zajló körfolyamat automatikus megfordításával tudjuk hûteni épületünket. (aktív hûtés)

A levegõs hõszivattyú rendszerek elõnyei
Nem igényel jelentõs elõkészületeket
Bárhová szerelhetõ
Egyszerû, olcsó telepítés
A leggazdaságosabb megoldás meglévõ fûtési rendszer esetén
Kisebb beruházást igényel, mint a földes, vagy vizes típusok

Levegõs hõszivattyú telepítése

A levegõs hõszivattyúk telepítése igényli a legkevesebb elõkészítõ munkálatokat. Amennyiben beltérben kívánjuk a készüléket elhelyezni, úgy gondoskodni kell az óránként több ezer köbméternyi levegõ bejutásáról és eltávolításáról. Ehhez 50-80 cm átmérõjû falnyílásokat és ugyanilyen átmérõjû légcsatornákat kell készíteni. Fentiek miatt a beltéri levegõs hõszivattyúkat elsõdlegesen új építésû épületeknél használják, hiszen ritkán van arra lehetõség, hogy a meglévõ épületben kialakíthatóak lennének a falnyílások. Errõl bõvebben a hõszivattyú elhelyezése menüpontban olvashat.

levegõ-víz hõszivattyú elhelyezése kültérben

A kültéri levegõs hõszivattyúkat rendszerint a kert egy alkalmas zugába szokták telepíteni, de felszerelhetõk a tetõre, vagy a ház falára is. A hely kiválasztásánál figyelembe kell venni a ventilátor által keltett meglehetõsen nagy légáramlatot, ami fûtési üzemmódban ráadásul 3-8°C-kal hidegebb, mint a külsõ levegõ, tehát ha valakire ráfúj a készülék, kellemetlen érzetet kelt.

Nyáron, hûtési üzemmódban természetesen a környezeténél melegebb levegõt ont ki magából, ami – kánikulában – szintén nagyon kellemetlen. Érdemes tehát a készüléket úgy tájolni, hogy a kifújó oldal ne egy gyakran használt járdára, vagy a szomszéd ablakaira nézzen. Ez a jelenség általában csak 4-5 méteren belül érezhetõ, akárcsak a készülék zaja. A beszívó oldalon sem zavaró hõhatás, sem jelentõs zajhatás nem keletkezik, ezért a kültéri levegõs hõszivattyúkat nyugodtan lehet az épülethez – a gyártó által meghatározott minimum távolság figyelembe vétele mellett – közel elhelyezni.

Monoblokk és split rendszerû készülékek

A kültéri levegõs hõszivattyúk között találhatunk úgynevezett „monoblokk” és „split” rendszerû készülékeket.

monoblokk levegõ-levegõ hõszivattyú
monoblokk levegõ-levegõ hõszivattyú belsõ

A monoblokk rendszerben a kültéri egységben található a hûtõ körfolyamat összes alkotóeleme.

A kültéri egység és a beltérben található hõközpont között alacsony nyomású víz kering, normál épületgépészeti csövekben

split levegõ-levegõ hõszivattyú

Pécs Gerle utca 5,2 kW
Pécs Gerle utca 5,2 kW

e-mail | kezdõlap | hírlevél | szerver elérés