Energetikai tanúsítvány?
Cégünk minden típusú ingatlan energetikai tanúsítványát elkészíti. Családi házak energetikai tanúsítványának elkészítése : Bruttó 19.000 Ft
Az Energiatanúsítvány egy olyan minősítési dokumentum, amelyből az ingatlan energiafogyasztását tudhatjuk meg. Az energiafogyasztás mértéke fogja meghatározni, hogy milyen besorolású lesz az ingatlan energiatanúsítványa.
Mivel az ingatlanpiacon a lakásvásárlás teszi ki az adásvételek mintegy 70%-át, lakás zöldkártya néven is szokták emlegetni, noha az energetikai tanúsítvány minden típusú ingatlanra kiállítható.

Mire jó a Lakás zöldkártya?
Az ingatlanvásárló az Energetikai tanúsítvány / Lakás zöldkártya alapján információt kaphat az ingatlan energia felhasználásáról és ennek alapján a várható fenntartási költségeiről is. Az ingatlan tulajdonosoknak tehát érdeke, hogy minél jobb besorolású legyen az épület energiatanúsítványa, mert ezzel növelheti annak piaci értékét.
Az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról szóló 176/2008. (VI.30) Kormány rendelet alapján összefoglalva az energiatanúsítványról:
Energiatanúsítvány 2012. január 1-jétől kötelező:
- minden új építésű ingatlanra
- minden ingatlan eladásnál
- 1 évet meghaladó bérbeadásnál (2012. június 1-jétől 2015. december 31-ig csak akkor kötelező új bérleti szerződések esetében az energetikai tanúsítvány, ha a bérleti szerződés egy teljes épületre szól.)
- 100 m2-nél nagyobb hasznos alapterületű hatósági rendeltetésű, állami tulajdonú közhasználatú épület esetén.
Energetikai tanúsítvány nem kell:
- az 50 m2-nél kisebb hasznos alapterületű épületre.
- az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt épületre.
- hitéleti rendeltetésű épületre.
- a jogszabállyal védetté nyilvánított épületre.
- ahol a belső technológiából származó hőnyereség nagyobb, mint 20 W/m2
- huzamosabb emberi tartózkodás célját szolgáló sátorszerkezetekre.
Energiatanúsítvány érvényessége:
Az energiatanúsítvány érvényességi ideje 10 év. Viszont ha az épületben az energiafogyasztást befolyásoló felújítás történik, pl.: nyílászáró csere, fűtéskorszerűsítés, homlokzatszigetelés stb. akkor érdemes új energiatanúsítványt készíteni, mert így jobb besorolású lesz az ingatlan és többet érhet a piaci értéke.
Energiatanúsítvány Kategóriái (besorolásai):

Energiatanúsítvány Ajánlása:
Minden energiatanúsítvány tartalmaz ajánlási részt, melyeket C kategóriánál rosszabb energiaosztályú épületeknél kötelező a tanúsítónak kitöltenie. Ez tartalmazza a szükséges beruházási javaslatokat (pl.: nyílászáró csere, fűtés korszerűsítés, homlokzatszigetelés stb.) melyekkel jobb energiaosztályba sorolhatjuk épületünket.
|